Levitate.pl

— Psycholożka dzieci i młodzieży oraz dorosłych

mgr Anna Michalik

Psycholożka dzieci i młodzieży oraz dorosłych

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Psychologia stosowana z przygotowaniem pedagogicznym

Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracy w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu jako terapeutka indywidualna i grupowa, przedszkolu integracyjnym jako nauczyciel wspomagający i psycholog, a obecnie jako psycholog szkolny w szkole podstawowej. Odbyłam szereg szkoleń i kursów, m.in. Trening Umiejętności Społecznych, Radzenie sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci metodą Carole Sutton, Praca z niską samooceną u nastolatków, First Aid Crisis Training COVID-19. Ciągle wzbogacam swoją wiedzę uczestnicząc w webinariach oraz czytając fachową literaturę.

 

Zajmuję się problemami adaptacyjnymi, relacyjnymi, uzależnieniami, zaburzeniami lękowymi, odżywiania, nastroju i zachowania u osób dorosłych, dzieci i młodzieży.

 

W swojej pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym także ze spektrum autyzmu, staram się pomóc im odkryć i zrozumieć swoje emocje, a w dalszym etapie wykreować i wdrożyć adekwatne strategie radzenia sobie z nimi. W miarę możliwości pracuję systemowo z całym środowiskiem dziecka, co daje bardziej efektywne i trwalsze rezultaty. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, rodzicom proponuję psychoedukację i pomagam znaleźć rozwiązania, które mogą być skuteczne w trudnościach z ich pociechami.

 

Uważam, że każdy problem da się rozwiązać, a każdy kryzys może mieć charakter rozwojowy.

 

Poza wykształceniem psychologicznym, jestem także certyfikowaną nauczycielką jogi oraz jogi dla dzieci. Interesuję się szeroko pojętym rozwojem osobistym i filozofią wschodu.

 

Pracuję w języku polskim oraz angielskim.

Scroll to Top