Levitate.pl

— Psycholożka młodzieży i dorosłych, Psychoterapeutka

mgr Anna Maria Sobczak

Psycholożka młodzieży i dorosłych, Psychoterapeutka

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Psychoterapeutka, Psycholożka, Pedagożka, Suicydolożka, Naukowczyni i Laureatka Stypendium Ministra. Ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Pedagogiczne UJ. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UJ. Szkoli się z zakresu Psychoterapii Integracyjnej w Collegium Medicum UJ, przygotowując się do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

Doświadczenie

Doświadczenie zdobyłam między innymi na oddziałach psychiatrycznych Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Jeleniej Górze oraz na oddziale neurologicznym Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zyskałam podczas licznych staży w przedszkolu oraz szkołach podstawowych i liceach.


Największe doświadczenie posiadam w pracy z zakresu suicydologii, interwencji kryzysowych oraz zaburzeń psychicznych i adaptacyjnych. Oferuję pomoc młodzieży oraz osobom dorosłym doświadczającym kryzysów, problemów w codziennym funkcjonowaniu, budowaniu i utrzymywaniu relacji, jak również z obniżonym nastrojem, zaburzeniami lękowymi oraz osobom będącym w ryzyku samobójczym.


W pracy naukowej szukam neuronalnych korelatów zwiększonego ryzyka samobójstwa. Uczestniczę również w badaniach fMRI poświęconych efektom psychoterapii oraz strukturalnym i funkcjonalnym zmianom mózgu w chorobach psychiatrycznych i neurodegeneracyjnych.

Scroll to Top