Levitate.pl

— Psycholożka dzieci i młodzieży, Edukatorka, Doula, Certyfikowana przez CNOL Promotorka Karmienia Piersią

mgr Ewa Krogulska

Psycholożka dzieci i młodzieży, Edukatorka, Doula, Certyfikowana przez CNOL Promotorka Karmienia Piersią

Absolwentka studiów magisterskich z filologii polskiej i psychologii na Uniwersytecie Łódzkim

Doświadczenie

Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Psychologii transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego (2012) oraz Diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej (2018) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jestem autorką licznych artykułów na temat wychowania dziecka oraz współautorką książki „Jak zrozumieć małe dziecko” (Wydawnictwo Natuli), wspierającej rodziców w budowaniu bliskiej relacji z dzieckiem. Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży; indywidualne konsultacje, warsztaty i wykłady dla rodziców oraz prelekcje dla kadry nauczycielskiej. Współpracuje stacjonarnie ze szkołami i przedszkolami na terenie województwa mazowieckiego. Byłam współorganizatorką oddolnej inicjatywy społecznej Lepszy Poród mającej na celu poprawę warunków opieki okołoporodowej i walkę o prawa kobiet na porodówkach (2015), Jako ekspert byłam zaangażowana także akcje społeczną #długośćmaznaczenie promującą długie karmienie piersią (2021). We wspieraniu rodziców i dzieci kieruje się następującymi wartościami: nieoceniające wsparcie, zaufanie, empatia, merytoryczna wiedza. W kontakcie z rodzicami zależy mi na promowaniu świadomego i naturalnego rodzicielstwa w oparciu o bezpieczny styl przywiązania i filozofię Rodzicielstwa Bliskości (RB). W swojej pracy z dziećmi i młodzieżą koncentruję się na rozwijaniu umiejętności konstruktywnego wyrażania emocji, wzmacnianiu motywacji wewnętrznej i budowaniu pozytywnej samooceny. Swoje cele osiągam poprzez nieoceniającą, empatyczną komunikacje w oparciu o założenia Porozumienia Bez Przemocy (NVC).


Obszary wsparcia:


Konsutlacje rodzicielskie – oferuje szeroko pojęte konsultacje psychologiczne. Możemy porozmawiać m.in o kryzysach i wyzwaniach rozwojowych (np. bunt dwulatka), niepokojącym Cię zachowaniu Twojego dziecka, wybiórczości pokarmowej, problemach ze snem, wychowaniu bez kar i nagród; przygotowaniu dziecka na pojawienie się rodzeństwa; problemach wychowawczych i budowaniu relacji.


Wsparcie emocjonalne w połogu – narodziny dziecka to wielka rewolucja – to zupełnie naturalne, że świeżoupieczona mama może czuć się zmęczona, przytłoczona, zagubiona. Jeśli chcesz porozmawiać o swoich troskach i wątpliwościach lub po prostu potrzebujesz życzliwego wsparcia, pomogę Ci odnaleźć się w nowej roli!

Baby blues i depresja poporodowa – smutek, przygnębienie, uczucie “wypalenia” i brak chęci do działania to zupełnie naturalne emocje, których doświadcza wiele młodych Mam. Jeśli zastanawiasz się, czy to co czujesz to jeszcze baby blues czy już symptomy depresji, odczuwasz niepokój lub martwisz się swoich obniżonym nastrojem, porozmawiajmy!


Wsparcie laktacyjne – jeśli zastanawiasz się, czy zachowanie Twojego dziecka mieści się w normie, czy się najada i czy dobrze przybiera na wadze, możemy o tym porozmawiać. W chwili, gdy Twoje problemy będą wykraczać poza naturalne, fizjologiczne zachowania, pomogę Ci znaleźć kontakt do doradcy laktacyjnego. Możesz liczyć także na wsparcie w długim karmienie piersią i pomoc w łagodnym zakończeniu mlecznej drogi.


Edukacja okołoporodowa i przygotowanie do porodu oraz wsparcie emocjonalne dla przyszłej mamy i partnera.

Scroll to Top