Levitate.pl

— Psycholog dzieci i młodzieży, Terapeutka rodzin

mgr Paulina Ugorowska

Psycholog dzieci i młodzieży, Terapeutka rodzin

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Doświadczenie

Ukończyła studia psychologiczne ze specjalnością psychoprofilaktyka i pomoc psychologiczna. Po studiach swoją wiedzę rozwijała na studiach podyplomowych, ukończyła przygotowanie pedagogiczne, pedagogikę specjalną, przedszkolno-wczesnoszkolną oraz oligofrenopedagogikę z rehabilitacją i edukacją osób z autyzmem.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolu dla dzieci w spektrum autyzmu, prowadząc zajęcia indywidualne, grupowe, a także konsultacje z rodzicami. Mam doświadczenie w wykorzystywaniu wspomagających i alternatywnych metod komunikacji.

 

By wzbogacić warsztat pracy ukończyłam liczne szkolenia, m.in.:

 

  • Trening umiejętności społecznych
  • Makaton
  • Terapia ręki
  • Jak pracować z rodzicami metodą Carole Sutton
  • Zachowania trudne u osób w spektrum autyzmu- pozytywne podejście 
  • Diagnozowanie małych dzieci w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu.

W pracy z dziećmi najważniejsze dla mnie jest zapewnienie dziecku bezpiecznych warunków współpracy, dzięki którym będzie ono w stanie pokazać swoje mocne strony. Praca na zasobach dziecka, jego zainteresowaniach to podstawa, na której możemy budować nowe umiejętności.

 

W pracy z rodzicami zajmowałam się psychoedukacją, zwłaszcza dla rodziców świeżo po diagnozie dziecka, wspieraniem w codziennych trudnościach, obserwacją i konsultacjami związanymi z zachowaniami trudnymi. Prowadziłam także szkolenia na temat spektrum autyzmu dla rodziców i specjalistów.

 

Poza psychologią interesuję się także dietetyką, budowaniem pozytywnych relacji z jedzeniem, terapią jedzenia.

Przewiń do góry