Wsparcie psychologiczne
Wsparcie psychologiczne to pomoc dla osób w różnym wieku, zmagających się z trudnościami życiowymi.
Podczas spotkań ze specjalistą można opowiedzieć o swoich potrzebach i lękach oraz wyrazić dotychczas skrywane uczucia. Zadawane przez psychologa pytania mogą sprawić, że dostrzeżemy nowe rozwiązania oraz uświadomimy sobie kwestie, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Taka rozmowa może zredukować stres i pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie psychiczne, co w rezultacie nas wzmocni.
Wsparcie psychologiczne
Wsparcie psychologiczne a psychoterapia
Wsparcie psychologiczne nie jest tym samym, co psychoterapia. Jakie są różnice? W przypadku wsparcia psychologicznego nie mamy na celu zmiany osobowości klienta oraz jego mechanizmów obronnych i nawyków. Podczas wsparcia psychologicznego klient ma możliwość podzielić się swoim trudnym doświadczeniem w empatycznym i nieoceniającym środowisku. Opowiedzenie o swoich problemach, nazwanie ich oraz otrzymanie informacji zwrotnej od specjalisty może mieć charakter katharsis. Co więcej, ze wsparcia korzystają bardzo często osoby zdrowe, które potrzebują zaledwie jednego lub paru spotkań, aby ustabilizować swój stan emocjonalny.

Wsparcie psychologiczne ‒ kiedy jest konieczne?
W teorii oraz praktyce psychologicznej wyróżnia się kilka rodzajów diagnoz:
- nadmierny stres
- problemy w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami
- trudna sytuacja życiowa
- problemy z odnalezieniem się w nowej sytuacji, na przykład po narodzinach dziecka
- utrata kogoś bliskiego
- utrata pracy
- rozpad związku
- problemy z porozumieniem się z dzieckiem
- nagła zmiana życiowa
- i wiele innych.
Chcesz uzyskać szczegółowe informacje? Masz pytania do naszych specjalistów? Zachęcamy do kontaktu pod numerem 510 330 836, z przyjemnością pomożemy.